В Україні школи будуть звітувати, на що витрачатимуть гроші
Серед пропонованих нововведень в освіті України — обов’язкова фінансова звітність усіх шкіл.
Про це розповів прем’
Прем’єр зазначив, що цього року Кабмін додатково виділив 2,5 мільярди гривень на середню освіту. Це стало можливим за рахунок скорочення витрат на Кабінет міністрів та парламент.
«Прийнято рішення виділити 180 мільйонів гривень на придбання підручників для наших дітей. Це — 50% компенсації вартості такого підручника. Решту 50% має виділити місцева влада», — розповів Яценюк.
Він наголосив, що якість освіти та школи — завдання № 1, адже вчитель повинен добре заробляти, у школі має бути інтернет, а клас повинен бути обладнаний.
«Я закликаю, щоб кожна школа офіційно публікувала всю свою фінансову звітність — куди витрачаються державні кошти та кошти, які доплачують батьки: щоб не вийшло так, що батьки платять за те, за що вже дала держава», — зазначив прем’
Також в Україні буде створено інститут уповноваженого з прав людини в сфері освіти — омбудсмена.
«Я ініціюю створення освітнього інституту омбудсмена, куди студент, учень чи його батьки, права якого порушені в освітньому процесі, може звернутися, і ці права будуть захищені омбудсменом з освіти», — пояснив Яценюк.
Він зазначив, що вже сьогодні 60 тисяч школярів з Донбасу навчаються у середніх школах України, 5,5 тисяч студентів — у вищих навчальних закладах, а 18 вишів евакуйовано з зони АТО.
«Всі українські вояки, які боронять незалежність України, можуть вступити до вишів без здачі зовнішнього незалежного оцінювання, так як у них не було можливості цього зробити», — каже глава уряду.
Також Яценюк повідомив, що у середніх школах для вивчення іноземних мов збільшать кількість годин.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.