У лісах Гаразджі діють дві екологічні стежки. ФОТО

  1. Новина відноситься до:

У лісових масивах державного підприємства «Волинський лісовий селекційно-насінневий центр» цього року створили 2 екологічні стежки. Навесні лісівники подбали про туристично-ознайомчий маршрут довжиною у півтора кілометра, а вже восени стала діяти 6-кілометрова екологічна стежка.

dsc_0478

Недалеко від Луцька, над самісінькою дорогою – тут кожен може безпечно та комфортно пройтися, проїхатися на велосипеді, верхи на конях, без ризику заблукати, бо всюди – вказівні стовпчики. Така собі можливість прогулятися лісом і почерпнути корисну інформацію.

Про це повідомили у прес-службі Волинського ОУЛМГ.

dsc_0343

Саме це днями випробували на собі учні та вчителі Піддубцівського шкільного лісництва та Гаразджинської ЗОШ І-ІІІ ст. Школярі тішилися справжньою зимовою погодою, лісом, який шелестів листям та снігом, охоче спинялися на кожній зупинці, щоб почути про предковічного дуба, березу чорну, яких на Волині мало де можна побачити, або й просто – щоб перевести подих.

dsc_0312

dsc_0524

Директор ДП «ВЛСНЦ» Тетяна Неводнічик розповідає, що менша стежина діє вже з весни, а от цією – 6-кілометровою – таким організованим гуртом тут прямують уперше. Тож цю прогулянку можна назвати своєрідним відкриттям екологічної стежки. Загалом на стежці, каже директор, 30 зупинок. Вони різні. Там – розповідь про дуба, там – про модрину, трапляються у цій місцині, звісно, і рідкісні рослини. Їм також присвячені інформаційні аншлаги.

dsc_0338

Місцевість у цих лісах плавно переходить із рівнинної у горбисту, що також створює досить цікаву картину. Влітку ви побачите тут копитняк європейський, Іван-чай, барвінок, анимону дібровну, медунку…

Крім того, на стежці є могила воїнам УПА. Свого часу її віднайшли і досі доглядають лісівники.

dsc_0339

dsc_0353

Щоб зберегти лісові масиви у чистоті, працівники ДП «ВЛСНЦ» встановили 40 металевих смітників. Тепер постійно їх самі ж і прибирають.Нагадаємо, нещодавно створили екологічну стежку у Звірівському лісництві. Маршрут прокладений так, що побачити вдасться не лише ліс у всій його красі та різноманітності, а й звірів, зокрема зубрів, оленів, кабанів, зайців, косуль, борсуків… Адже екологічна стежка пролягає одночасно і територією, де ведеться мисливське господарство.

Завідувач відділу екології Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Юхимчук не приховує, що така робота особливо важлива для вчителів та школярів. Адже тут можна проводити, скажімо, уроки біології, географії – вони точно запам’ятаються дітям назавжди.

– Я вже багато років співпрацюю з селекційним центром, – зазначила Валентина Петрівна. – За цей час збільшився різновид рослинності, яку вирощують на підприємстві. Якщо раніше, наприклад, гінкго білоба була великою рідкістю, то тепер її без проблем можна придбати у Гаразджі.

А створення таких стежок свідчить про те, що за численними господарськими справами лісівники не забувають про виховання підростаючого покоління. Та й екологічною стежкою насправді може пройтися кожен. Це ж відпочинок у лісі, де взимку та навесні хочеться помилуватися краєвидами, а влітку та восени назбирати грибів, лікарських трав.

dsc_0328

dsc_0297

dsc_0485

dsc_0473

dsc_0308

dsc_0553

dsc_0349

dsc_0359

 

dsc_0396

dsc_0380

dsc_0443

dsc_0325 dsc_0361

dsc_0414

dsc_0385

dsc_0297

dsc_0435

 

 

.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі