Найпопулярніші книги форуму видавців. ОГЛЯД
Французький письменник Фредерік Бегбедер, польські Януш Леон Вишневський та Вітольд Шабловський, американський поет Том Гілі і канадський Пол Даттон стали гостями цьогорічного форуму видавців, який нещодавно відгримів у Львові. Серед інших представили свої нові книги і волинські письменники.
На кілька днів місто Лева перетворилося на Мекку для видавців, письменників та книголюбів. Традиційно Форум потішив не лише книжковими новинками, а й насиченою програмою заходів.
БРЕД СТОУН «ПРОДАЄТЬСЯ ВСЕ. ДЖЕФФ БЕЗОС ТА ЕРА AMAZON»
Книга відразу після публікації стала світовим бестселером. Найкращою книгою року її назвало не лише видання Financial Times (2013), а й такі світові ЗМІ, як The Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg та And Gizmodo. Це не лише історія успіху найбільш інноваційної світової компанії, а й інструкція для тих, хто хоче створити свій бізнес. Автор книжки Бред Стоун майстерно пише про зародження та розвиток Amazon – від моменту створення компанії на Волл-Стріт на початку 1990-х і дотепер. Ця компанія однією з перших побачила необмежені можливості інтернету та назавжди змінила те, як ми купуємо і читаємо.
ФРЕДЕРІК БЕГБЕДЕР «УНА І СЕЛІНДЖЕР»
Фредерік Бегбедер відвідав Львів як почесний гість. Стилізований під документальну оповідь роман про історію кохання американського письменника Селінджера та Уни О’Ніл, доньки лауреата Нобелівської премії Юджина О’Ніла, дружини Чарлі Чапліна. «Уна і Селінджер» була однією із ключових книжок у рамках візиту автора.
АЙН РЕНД «ДЖЕРЕЛО»
Це світовий бестселер, вперше опублікований у 1943 році в США. За романом 1949-го року було знято однойменний фільм, сценарій до якого написала сама Ренд, а головну роль зіграв Гарі Купер.
Уявіть, що ви народилися у першій половині ХХ століття в США і раптом виявили, що люди, маючи радіо, ЗМІ, кораблі та літаки, досі живуть у будинках, зведених у грецькому стилі. Вони не сприймають нічого, крім фронтонів, химерних статуеток, карнизів та колон... Відмовляються бачити прогрес. Саме в такій ситуації опиняється талановитий архітектор Говард Рорк. Він навіть не намагається відкрити оточенню очі на абсурдність ситуації, а просто хоче виконувати свою роботу.
АННА ФРАНК «СХОВИЩЕ. ЩОДЕННИК У ЛИСТАХ»
Найвідоміша книжка про Голокост, яку написала 13-річна дівчинка. Це реальна оповідь дівчинки-підлітка Анни Франк, якій на власному досвіді довелося пережити гноблення та страту євреїв під час Другої світової війни.
ДАРОН АДЖЕМОҐЛУ, ДЖЕЙМС РОБІНСОН «ЧОМУ НАЦІЇ ЗАНЕПАДАЮТЬ»
Це не просто бестселер New York Times та Wall Street Journal, а й одна з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга та входить у список обов’язкової до прочитання літератури від Білла Ґейтса. Ґрунтуючись на 15-річних дослідженнях у галузях історії, політології та економіки, автори легко і доступно пояснюють, чому економічний успіх держав не залежить від культури, клімату чи географічного положення. Дарону Аджемоґлу і Джеймсу Робінсону вдалося відповісти на запитання, яке до них безрезультатно вивчали століттями: чому одні країни багаті, а інші – бідні?
СЕРГІЙ ЖАДАН «ТАМПЛІЄРИ»
За словами автора, до цієї збірки увійшли тексти, що їх він написав протягом останнього року. «Тамплієри» є певним поетичним щоденником за 2015-й і першу половину 2016 року. Вірші різні – від публіцистичних до ліричних. Але, на відміну від попередньої книги «Життя Марії», в них більше надії.
ТЕКСТ – БОГДАН ТА НАТАЛІЯ ТИХОЛОЗИ «ФРАНКО ВІД А ДО Я»
Це абетка-енциклопедія про Івана Франка, яку назвали однією з найкращих книг Форуму. Ми звикли називати Франка українським Каменярем, вічним революціонером, енциклопедистом та генієм через неймовірну жагу до знань і працелюбство. Але чи знаємо ми насправді, яким він був: що любив, які мав хобі, куди подорожував? Ця книжка про Франка: стильного, молодого, близького.
СТАНІСЛАВ КУЛЬЧИЦЬКИЙ, ЛАРИСА ЯКУБОВА
«ТРИСТА РОКІВ САМОТНОСТІ: УКРАЇНСЬКИЙ ДОНБАС У ПОШУКАХ СМИСЛІВ І БАТЬКІВЩИНИ»
На тлі поворотних етапів політичної, соціально-економічної та етнокультурної історії нового й новітнього часу в книзі реконструйовано обставини колонізації Донеччини і Луганщини, участь окремих етнічних груп у господарському освоєнні регіону, процеси етнокультурної взаємодії та суперечності, які вони генерували. Через дослідження державних практик регулювання міжнаціональних взаємин та інтеграції регіональної ідентичності в загальнонаціональний та загальнодержавний контекст здійснено спробу встановити властиві регіону форми соціальної та міжетнічної взаємодії, окреслено сучасні тенденції, перспективи й потенційні загрози.
ВОЛИНСЬКІ ПИСЬМЕННИКИ НА КНИЖКОВОМУ ФОРУМІ
Новий роман «Діви Млинища» презентував Володимир Лис. Книга закінчила трилогію, до якої увійшли «Соло для Соломії» та «Століття Якова». До речі, роман – у десятці найбільш продаваних книг Форуму. Представила новий твір і Надія Гуменюк – роман «Танець білої тополі». Також вийшла нова книгаОльги Ляснюк «Без іронії».
На Форумі було представлено чимало новинок волинських письменників у жанрі фентезі, зокрема, книги Артура Закордонця, Ярини Каторож, Оршулі Фариняк та інших авторів. Андрій Криштальський презентував свій відомий роман з продовженням «Чорноморець, матінко», який став одним із лідерів продажу видавництва «Клуб сімейного дозвілля». Нагадаємо, згадана книжка вийшла друком у Харкові і продається у східній Україні.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.