«Нас об’єднала вишиванка» - конкурс під такою назвою на День Незалежності зібрав чимало ковельчан у національному вбранні біля пам’ятика Тарасу Шевченку, - повідомляють на сайті Ковельської міськради.
Вражало різнобарв’я кольорів і відтінків. Усі вони гарні, оригінальні, кожна має свій орнамент, свою історію. І це не просто данина моді. Вишиванки увійшли в наше повсякденне життя. Але вони не сприймається як простий предмет одягу, вони є святковим національним вбранням українців, яке символізує духовність та самобутність нашого народу.
Вік учасників теж був досить різним. Прийшли на свято зі своїми батьками і зовсім маленькі мешканці міста, і люди старшонго покоління. Усіх їх об’єднала любов до української вишивки.
Гарного настрою присутнім додавали народні пісні, які звучали у виконанні фольклорного гурту «Намисто», гурту «Родинонька» та народного аматорського ансамблю пісні іс танцю «Лісова пісня».
Всі бажаючі мали можливість зробити знімок на згадку про цей день.
Під супровід муніципального духового оркестру Парад вишиванок пройшов вулицею Незалежності.
Біля меморіалу Слави колона зупинилась, аби вшанувати хвилиною мовчання усіх, хто віддав своє життя за Україну та покласти квіти до підніжжя пам’ятників.
Завершилась святкова хода на бульварі Лесі Україки, де відбулось урочисте відкриття пам’ятника «Борцям за волю України».
А згодом на сцені літньої естради були оголошені переможці конкурсу у кількох номінаціях.
Відзнаку «Найбільша родина» отримала сім’я Лідії Козулі із села Тойкут Ковельського району, 7 членів якої прийшли на свято у вишитих сорочках. Переможцями у номінації «Найбільший колектив» стали освітяни. 40 педагогів у національних строях на чолі із своїм керівником Віктором Бичковським взяли участь у конкурсі. «Найбільше коло друзів», яке зібралось в цей день у вишиванках – це понад 40 представників Ковельської філії «Союзу Українок». Почесну грамоту та подарунок отримала керівник організації Олена Місюра.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.