АТО зробила сиротами більше 10 луцьких діток
12 дітей загиблих військових, або померлих внаслідок поранень в зоні АТО, отримують соціальну допомогу у Луцьку. Але ще 2 родини, які зверталися до міської ради за цими виплатами, їх не отримали, тому що не підпадають під дію відповідної програми.
Про це стало відомо під час засідання комісії міської ради з питань фінансів та бюджету, 21 квітня, - повідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.
Свого часу луцькі депутати прийняли програму соціальних виплат на дітей, чиї батьки загинули в зоні АТО, або ж померли внаслідок поранень, чи зникли безвісти. На таких неповнолітніх дітей з бюджету міста виплачується матеріальна допомога в розмірі прожиткового мінімуму для дітей цього віку.
Як розповіла начальник департаменту соцполітики Луцької міської ради Лариса Боярин, у березні таких сімей було 7, де виховувалося 10 неповнолітніх діток. У березні їм було виплачено 13,5 тисячі гривень.
Щомісяця до 5 числа військовий комісаріат та ГУ Нацполіції в області має повідомляти департамент, чи є такі родини в Луцьку, аби нікого не залишити поза увагою.
У квітні до цього списку додалася ще одна сім’я, і тепер міський бюджет виплачує допомогу на 12 дітей.
Але, додала Лариса Боярин, є ще 2 сім’ї, які звернулися за допомогою, але їм не надали її. Зокрема, в однієї заявниці – дитинка 2013 року народження, бо чоловік досі вважається зниклим безвісти. Жінка і дитина зареєстровані в Луцьку, а ось чоловік – в Маневицькому районі. В програмі вказано, що виплата здійснюється, якщо чоловік – лучанин, тож цій родині мусили відмовити.
Члени комісії вирішили поміркувати над тим, щоб внести до програми зміни і за основний критерій вважати місце реєстрації дитини на момент вступу військовослужбовця до лав ЗСУ.
Крім того, ще одній сім’ї померлого військовослужбовця відмовили, де виховується двоє діток до 18 років. Річ у тім, що чоловік помер від хвороби, не пов’язаної з військовою службою.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.