Міськрада: поліетиленові пакети – проблема культури лучан
У міськраді запевнили, поліетиленові пакети – офіційно дозволені в Україні. Інше питання – люди, які необдумано їх використовують.
Таку відповідь дала міська влада на петицію щодо заборони використання та продажу поліетиленових пакетів у Луцьку.
Нагадаємо, петицію опублікував Леонід Тивонюк. Пропозиція зібрала понад 300 необхідних голосів.
У Луцькраді зазначили, що, відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», міська рада та її виконавчі органи не наділені повноваженнями забороняти використання чи продаж тих чи інших товарів.
«Проблема, яка викладена в петиції стосується скоріше не самого існування поліетиленових пакетів, як одного з різновидів пакувальних матеріалів, а надмірного, часто необдуманого використання, поводження з використаною упаковкою в побуті та відсутністю досконалих методів її вилучення із сміттєвої маси та утилізації», - йдеться у відповіді на петицію.
Як зазначається у повідомленні, із серпня 2015 року введено в експлуатацію новий полігон твердих побутових відходів у селі Брище, на якому перед захороненням всі відходи сортуються. Тепер більшість полімерних відходів, в тому числі і поліетиленові пакети, що потрапляють у сміття, відсортовуються і йдуть на повторну переробку.
Таким чином, запевнили у міськраді, суттєво зменшується негативний вплив на довкілля від синтетичних матеріалів, які дуже тривалий термін розкладаються в природі під дією біологічних факторів.
Луцька міська рада обіцяє і надалі удосконалюватиме методи роздільного збирання відходів шляхом встановлення контейнерів для роздільного збору біля житлових будинків.
До того ж, йдеться у відповіді, надмірна кількість поліетиленової тари у побуті – це приклад необдуманої побутової поведінки окремо взятої людини.
«У більшості супермаркетів вже є пропозиція багаторазових торбин чи паперової тари на заміну одноразовим поліетиленовим пакетам. Власне, вибір робить споживач», - зазначили у міськраді.
Також у Луцькраді повідомили, що відповідний відділ працює над популяризацією еко-безпечного розвитку міста.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.