Поки у Волинській області не зафіксували жодного факту африканської лихоманки, однак непоодинокі випадки інфекційної хвороби виявили у сусідніх регіонах.
З таким вірусом Україна за роки своєї незалежності зіткнулася вперше, повідомляє
За словами заступника начальника управління ветеринарної медицини Волинської області Сергія Войтюка, ймовірно, дикі кабани, хворі на африканську чуму, забігли з Білорусі, оскільки мертвих тварин знайшли за три кілометри від
«Хоч вірус і є безпечним для людини, проте захворювання здатне швидко розповсюджуватися. Селянам, які натрапили на мертвих диких тварин, ні в якому разі не можна підходити чи торкатися до них, адже зараження може відбутися при непрямій передачі — через взуття чи одяг», — розповів Войтюк.
На Рівненщині зафіксували п’ять випадків африканської чуми у свиней. Щоправда, трупи тварин виявили поза межами населених пунктів. Проте фахівці не виключають поширення вірусів і у домашніх господарствах.
Зараження свиней відбувається шляхом безпосереднього контакту тварин. Також вірус передається через ґрунт, корми, предмети догляду та утримання, стічні води, транспортні засоби, бродячих тварин, птахів, комах тощо. Провідником вірусу може слугувати і людина. За словами ветеринарів, навіть підошва взуття чи речі, якими торкались туші хворої тварини, можуть перенести інфекцію.
Так, спеціалісти радять волинянам тримати свійських свиней у закритому режимі та кип’ятити харчові відходи для згодовування.
У разі захворювання хоча би однієї тварини у населеному пункті, там доведеться винищити усю популяцію. Компенсацію за це людям виплачуватимуть, але не за ринковою ціною.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.