Місце знахідки старовинного човна відвідає міжнародна експедиція
Науковці з різних куточків Європи облаштують в Маневицькому музеї лабораторію для допомоги зі збереженням унікального човна-довбанки.
Про це повідомив директор Маневицького краєзнавчого музею Петро Хомич, пишуть Українські національні новини.
За його словами, унікальну знахідку археології знайшли на початку вересня у руслі річки Стир. Човну-довбанці вже приблизно 700 років. Він має довжину 12 метрів, 75 сантиметрів ширини і 95 сантиметрів висоти. Товщина деревини знахідки — 7-8 сантиметрів.
«Такі розміри доволі рідкісні для човнів цього типу. Проте, довге перебування у воді пошкодило артефакт — його правий бік стесався об дно. Шкодять знахідці також паразити у деревині, але від шкідників позбуваємося методом орошення. Спочатку ми вибирали: орошувати або ж консервувати човен, але потім обрали друге. Наразі човен орошують двічі на день», — розповів він.
Керівник музею повідомив, що це також потрібно, аби якомога безпечніше для знахідки вивести вологу з деревини, адже спеціалістам невідомо що може статися з човном, коли висохне.
Хомич також зазначив, що у середу, 16 грудня, у стінах Маневицького краєзнавчого музею зібрались науковці з Європи та провідні спеціалісти з України. Шведські спеціалісти запропонували історикам створити на базі музею лабораторію з залученням вузькопрофільних спеціалістів світу. Окрім цього, європейські знавці збираються цього літа відправити на місце знахідки човна міжнародну експедицію, яка детальніше огляне ці місця.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.