Волинські гірники протестуватимуть у Києві
На спільній Раді голів «червоної» та Незалежної профспілок гірників України, що відбулася 14-го грудня у Нововолинську за участю представників місцевої влади та ДП «Волиньвугілля», вирішували технічні питання поїздки шахтарів у Київ для продовження акцій протесту.
У четвер, 10 грудня, голова місцевої організації НПГУ Сергій Демченко в Міністерстві енергнетики та вугільної промилословості вимагав від Володимира Демчишина відстрочки призупинення закриття шахт №1 та №9, - пише БУГ.
Він вважає, що позиція міністра – це бомба уповільненої дії, тому що після переведення копалень в третю групу, в будь-який момент може поступити команда поставити копальні на водовідлив.
«У них є свої економічні інтереси. Демчишин блефує, коли каже, що десяту шахту «я вам взагалі подарую». В нього на цю копальню вже є інвестор. Вони, знаючи, що є грошові активи на Калуші, закупили 100 тисяч тонн вугілля. Виходить, Калуш забитий вугіллям до кінця опалювального сезону. Те, що ми пропонували віддати Калуш під нас, виконувати ніхто не збирається. Це виглядає так, ніби було свідомо закуплене вугілля, щоб не дати вугільній галузі Волині вижити. Друге: хоч домовилися про поставку вагонів, Дяченко з подачі Венгрина вагонів не дав на Львівщину, на ЦОФ.
Вважаю, що свідомо йде саботування Міністерством роботи вугільних підприємств. Десяту фінансують, бо готують під себе. Всі наші напрацювання і пропозиції зводяться до одного: йдіть в третю групу – гроші будуть», – виступив Сергій Демченко.
У четвер–п’ятницю, 17-18 грудня, шахтарі готуються їхати до Києва. На сьогодні заборгованість тільки з виплати зарплат становить 730 мільйонів гривень, якщо включити грудень – мільярд.
Шахтарі планують продовжити акцію протесту під Міністерством, а пізніше – під Кабміном. Основні вимоги: закладення бюджету на 2016 рік, призупинення закриття шахт, фінансування та реалізація, відставка радників міністра Олександра Крука і Андрія Венгрина, які, на погляд гірників, є «смотрящими» та виконують вказівки, що сприяють повному занепаду вугільної галузі.
Наразі основне питання, яке вирішують шахтарі, – це фінансування транспортного перевезення.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.