11 липня – Всесвітній день шоколаду: історія та цікаві факти

Джерело: То є Львів

Всесвітній день шоколаду (англ. World Chocolate Day) — свято відзначається щорічно 11 липня. Крім нього, існує ще один всесвітній день з такою ж назвою, який відзначають 13 вересня.

Історія та святкування

Батьківщиною всесвітнього дня шоколаду вважається Франція. Саме французи в 1995 році поклали початок цього свята. Це молоде свято досить швидко здобуло популярність і крім Франції широко відзначається в Німеччині, Італії, Швейцарії та інших країнах як всередині Європейського союзу, так і за його межами.

В Україні День шоколаду найбільш яскраво святкують у Львові. 2016 року святкування відбувалось у березні.

Поряд із Всесвітнім днем шоколаду існують й інші, менш глобальні, але не менш солодкі дати, присвячені цьому продукту. Так, у Сполучених Штатах, крім всесвітнього дня шоколаду, щорічно відзначають ще два загальнонаціональні «шоколадні дні»: 7 липня і 28 жовтня.

Цікаві факти про шоколад

  1. Існує як мінімум 4 Дні шоколаду – 11 липня, 9 червня, 2 і 13 вересня.
  2. Першу шоколадну плитку в світі випустила англійська фабрика Cadbury у 1842 році. Шоколадка цієї ж шоколадної фабрики вважається і найціннішою в світі. Вона належала досліднику Роберту Скотту і була з ним під час його першої експедиції до Антарктики. У 2001 році її продали на аукціоні в Лондоні за 687 доларів.
  3. Найбільше шоколаду їдять у Швейцарії. Кожен житель цієї країни з’їдає в середньому 11.8 кг шоколаду в рік. А ось американці опинилися аж на 15 місці з 5,4 кг в рік на людину.
  4. У цивілізації Майя какао-боби були основною торговою валютою. Наприклад, раба можна було купити за 100 бобів, а індичку за 20.
  5. Вживання шоколаду раніше засуджувалося католицькою церквою. У дії шоколаду вбачали чаклунство, а всіх, хто його вживав, називали єретиками і богохульниками.
  6. Якщо ви хочете отримувати від шоколаду користь – краще вживати тільки темний, де в складі мінімум 70% какао. Доведено, що саме він покращує зір при погодних умовах, швидкість реакції, знижує ризик розвитку інфаркту у чоловіків на 17%, а також покращує роботу мозку. Крім того, у людей, які регулярно вживають шоколад, ризик хвороб серця скорочується на 37%
  7. Шоколад приємніший за поцілунки. Танення його в роті приводить людину до більш тривалого відчуття ейфорії.
  8. Згідно з даними італійських дослідників, жінки, які регулярно вживають шоколад, мають більш якісне сексуальне життя, відчувають більше потягу і задоволеності.
  9. Найбільшу плитку шоколаду виготовили у Великобританії на фабриці Thorntons. Її вага – 5,8 тонн.
  10. Какао-боби – один з перших товарів, привезених до Іспанії Христофором Колумбом у 16 столітті.
  11. У природі какао-боби мають 300 смаків і 400 ароматів.
  12. Близько 20% всього арахісу і 40% всього мигдалю в світі поставляються для шоколадних виробів.
  13. Дерева какао живуть близько 200 років, але плодоносять лише 25 років.
  14. Слово “шоколад” з мови ацтеків – науатль – походить від слова “xocolātl” і означає “гірка вода”
  15. Темний шоколад добре допомагає при високому тиску, однак якщо ви тут же зап’єте його молоком, усі корисні властивості зійдуть нанівець.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі