Рівненське Полісся та його мешканці на фото 1910-х років

Старі світлини дозволяють нам дізнатись не тільки більше про минувшину, а й про те, якими були наші предки, як одягались, які мали зачіски, риси обличчя, чи схожі ми чимось на них, чи немає спільних рис.

Саме тому сьогодні хочемо показати нашим читачам нову знахідку. Усі фото датуються початком ХХ століття, а саме 1910-ми роками. Ці кадри вдалось виявити в пресі початку ХХ ст. Вони відносяться до території сучасної Рівненської області, а точніше Рівненського Полісся. На фото наші читачі зможуть побачити як виглядали тогочасні села та їх мешканці. Зокрема, на кадрах є селяни із території сучасних Дубровицького, Рокитнівського та Костопільського районів.

Впевнені, що зачіски, носіння вусів та бороди, одяг тогочасних жителів Рівненського Полісся вас точно вразять. На фото є чоловіки та жінки різного віку. Також на кількох світлинах є діти.

Окрім того, на світлинах можна побачити типові помешкання, які були характерні для того регіону більше ніж 100 років тому.

Якщо вас зацікавив регіон Рівненського Полісся, або ваші предки здавна там проживали, то вам буде корисна книга про цю територію та її мешканців.

У 2018 році в Рівному була видана книга «Етнокультура Рівненського Полісся». В ній розповідається про традиційну духовну і матеріальну культуру цього регіону. Окремі розділи присвячені календарній та родинній обрядовості, громадському побуту та звичаям, що супроводжували поліщуків усе їх життя. Вміщено матеріали про народне будівництво, промисли, одяг, традиції харчування, медицину та іконопис. Музичну частину представляють описи регіональних особливостей народної пісенної творчості, інструментальної музики та танцювальної культури.

Книгу можна прочитати безкоштовно за посиланням.

 

Автор: Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО