Коти у мистецтві: художники, які віртуозно їх малювали

Джерело: UA Modna

Ці художники були представниками різних напрямів. Одні працювали в класичному стилі, інші використовували новаторські техніки, треті ілюстрували книги, а четверті віддавали перевану графіці. Але в них є щось спільне, а саме — любов до кішок.

Фредеріко Бароччі

Фредеріко Бароччі — італійський майстер, який творив в кінці XVI — початку XVII століть. Його картина «Мадонна з немовлям і кішкою» написана в кінці епохи Відродження, проте абсолютно не відповідає світогляду того часу, адже в епоху інквізиції полювали не лише на відьом, а й на кішок. Результатом такого ставлення до «хвостатих» стали постійні епідемії чуми: чим менше кішок, тим більше щурів.

Коти у мистецтві 1/1

«Мадонна з немовлям і кішкою», Фредеріко Бароччі

Бароччі регулярно поміщає котів у свої роботи на євангельські теми. Художник малює їх у хліву, у будинку і в яслах. На полотнах живописця ці тварини символізують материнство, а також все, що пов'язане з домашнім затишком. У цьому сенсі його навіть можна розглядати як першого зоозахисника в Європі.

Коти у мистецтві 1/1

«Мадонна з немовлям Ісусом і немовлям Іоанном Хрестителем», Фредеріко Бароччі

Коти у мистецтві 1/1

«Благовіщення», Фредеріко Бароччі

Жан-Батист Перронно

Розквіт творчості французького портретиста припадає на XVIII століття. Більшість картин Жана-Батиста Перронно написані пастеллю, а сам художник вважається одним із кращих майстрів у світі по роботі в цій техніці.

«Портрет дівчинки з кішкою» — дуже відома картина живописця. Вона зберігається в Національній галереї Лондона, причому мистецтвознавці досі ведуть суперечки про її автентичність. Однак, якщо це все
ж підробка, то, треба визнати, дуже майстерна. Авторство інших полотен Перонно не заперечується.

Коти у мистецтві 1/1

«Дівчинка з кошеням», Жан-Батист Перронно

Коти у мистецтві 1/1

«Магдалена де ла Ґранж, уродженка Парсеваля», Жан-Батист Перронно

Еміль Муньє і Жан Леон Базиль Перро

Ці художники — представники академічного живопису. Вони писали в стилі «сентиментального реалізму», який французькі імпресіоністи вважали застарілим, а також були майстрами жанрових сцен. Еміль Муньє і Жан Леон Базиль Перро жили й творили приблизно в один час. Відомо, що обидва художника були чудовими батьками. У Еміля Муньє було двоє дітей. Незабаром після народження другої дитини, його дружина померла, а овдовілий чоловік цілком присвятив себе творчості, викладанняю і своїм малюкам — Анрі і Марі-Луїзі. У Жана Леона Базиль Перро було шестеро дітей. Ну а там, де багато дітей, обов'язково з'являються кошенята.

Коти у мистецтві 1/1

«Її найкращий друг», Еміль Муньє

Коти у мистецтві 1/1

«Сніданок», Еміль Муньє

Коти у мистецтві 1/1

«Дівчинка, яка грається з кошеням», Еміль Муньє

Коти у мистецтві 1/1

«Її улюблений вихованець», Жан Леон Базиль Перро

Коти у мистецтві 1/1

«Найкращі друзі», Жан Леон Базиль Перро

Коти у мистецтві 1/1

"Дівчинка, що заснула", Жан Леон Базиль Перро

Джуліус Адам

Джуліус Адам жив у Німеччині. Він писав картини в період з кінця XIX до початку XX століття. Його роботи світяться щастям, і це не дивно, адже художник малював дитинство. Правда, замість дітей на його полотнах зображені кошенята, іноді разом зі своєю мамою-кішкою.

Коти у мистецтві 1/1

«Троє кошенят», Джуліус Адам

Коти у мистецтві 1/1

«Руда кішка з кошенятами», Джуліус Адам

У цієї голандської художниці, яка жила в наше століття, був великий досвід в малюванні тварин. Їй належать портрети вихованців, які жили в королівських сім'ях, художниця писала з натури чотириногих улюбленців Габсбургів і Гоггенцоллернів. У самої Генрієтти було кілька кішок і собак.

За заслуги перед державою жінка отримала одну з найпочесніших королівських нагород в Нідерландах — орден Оранськихх—Ніссау. На арт-торгах, що проходили в 2006 році, невідомий покупець заплатив за картину Генрієтти Роннер—Кніп «Грайливі кошенята» 500 тисяч доларів.

Коти у мистецтві 1/1

«Грайливі кошенята», Генрієтта Роннер—Кніп

Коти у мистецтві 1/1

«Юні музиканти», Генрієтта Роннер—Кніп

Коти у мистецтві 1/1

«Гра з віялом», Генрієтта РоннерКніп

Карл Калер

Цей живописець, який творив в Австрії наприкінці позаминулого століття, ніколи не був прихильником анімалізму. Однак саме Карлу Калеру випала честь написати найбільший у світі портрет з котами — на картині їх 42! Замовницею грандіозного полотна, яке відоме під назвою «Коханці моєї дружини», стала американська мільйонерка Кейт Бьордселл Джонсон. За легендою, картину так назвав її чоловік, який, на жаль, не побачив готового шедевра. Подружжя тримало у своєму маєтку аж 350 кішок! Щоб виконати замовлення жінки, Карл Калер був змушений три довгих роки спостерігати за звичками тварин. Як виявилося, писати котиків дуже непросто.

Коти у мистецтві 1/1