Декомунізація: населені пункти мають перейменувати до 21 листопада
До 21 листопада в рамках декомунізації мають бути перейменовані населені пункти.
Про це сказав під час прес-конференції радник голови Українського інституту національної пам’яті Олександр Зінченко, повідомляють Українські національні новини.
«21 листопада вступає перший дедлайн, коли мають бути переймоновані ті неселені пункти, які підпадають під декомунізацію», - повідомив Зінченко.
За словами керівника відділу аналізу регіональних особливостей Українського інституту національної пам’яті Богдана Короленка, якщо після 21 листопада в тримісячний термін сільський, міський голова не прийме рішення про перейменування об’єкту топоніміки, то це повинен зробити голова обласної державної адміністрації.
Український інститут національної пам’яті оприлюднив ПЕРЕЛІК міст та сіл, назви яких символізують комуністичний тоталітарний режим, і їх потрібно перейменувати після ухвалення закону про засудження комуністичного та нацистського режимів.
Зокрема, на Волині змінять назви два населених пункти – село і селище міського типу: йдеться про селище міського типу Жовтневе («супутник» Нововолинська) та село Жовтневе Володимир-Волинського району, названі на честь Великої Жовтневої революції.
Нагадаємо, до декомунізаційних законів входять закони «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років», «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років» і «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті».
За змінами назв населених пунктів можна стежити онлайн.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.