§ Електрокардіографи: вимоги до обладнання та ключові характеристики
Під електрокардіографом розуміють прилад, який здатен зареєструвати електричні імпульси біологічного характеру, а саме, м’язів серця. Електрокардіографічне обладнання на ранніх стадіях здатне виявити такі патології як ішемію, аритмію, інфаркт. Також лікар може побачити й інші негативні стани та призначити лікування або терапевтичні заходи. Далі розглянемо, які існують вимоги до електрокардіографів та як обрати цей прилад.
Як обрати електрокардіограф: головні нюанси
Щоб правильно обрати електрокардіограф, необхідно точно визначити ціль його використання. Наприклад, для бригад швидкої допомоги прилад повинен бути портативнім з модулем GSM. Це дозволяє мати віддалений доступ. А ось для обладнання кардіологічного кабінету в медичному закладі можна замовити стаціонарний електрокардіограф.
Також слід зауважити, що сучасні прилади мають накопичувальну пам’ять, де певний зберігаються усі проведені дослідження. Саме тому під час вибору обладнання ЕКГ необхідно звернути увагу на цей параметр. Якщо кількість пам’яті буде невеликою, тоді її часто буде необхідно звільняти. Це потребує додаткових приладів, а саме для переносу даних та їх зберігання в іншому місці. Запобігти втраті інформації можна за допомогою налаштування з’єднання апарату з комп’ютером.
Додатковим моментом під час вибору приладу ЕКГ є тип пристрою введення. Краще за все підходить стрічковий варіант, бо він краще захищений від зовнішнього впливу.
Які функції повинен мати електрокардіограф?
Пуд час вибору приладу для проведення ЕКГ, необхідно звернути увагу на наступні моменти:
- можливість отримати автоматичний висновок після обстеження;
- можливість проведення безперервного моніторингу роботи серця;
- виконання дистанційного контролю за приладом та його характеристиками.
Як відрізняються електрокардіографічні прилади?
Обираючи електрокардіограф, необхідно звернути увагу на його функції:
- Наявність дисплея. Це значно підвищує функціональність приладу, бо лікар може одразу бачити результати дослідження та вживати необхідні заходи для їх усунення. Останнє важливе для дослідження пацієнтів у комі або в екстрених випадках.
- Кількість каналів. Від цього параметру залежить вага приладу, можливість його використання в складних умовах та час працездатності. Наприклад, багатоканальні прилади (три та більше каналів) доволі великі та їх важко переміщувати. Їх робота залежить від наявності електромережі. Одноканальні ЕКГ частіш за все портативні та використовуються у швидких або під час проведення поверхневих обстежень.
Таким чином, багатоканальні прилади часто встановлюються для професійного глибокого обстеження у клініках або медичних закладах. Портативні одноканальні прилади потрібні в екстрених випадках для пошуку проблеми прямо зараз.
Якщо вам потрібен електрокардіограф, тоді слід обрати надійного постачальника. Компанія HLR пропонує якісні апарати ЕКГ від відомих світових брендів, які можна подивитися у каталозі (https://med.hlr.ua/elektrokardiografyi/) на сайті. За всіма питаннями краще зателефонувати менеджерам.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.
Коментарі