§ Діарея при непереносимості молочних продуктів
На непереносимість лактози сьогодні хворіють мільйони людей, через що вони змушені практично цілковито відмовитись від молока та молоковмісних продуктів. Лактоза — це вуглевод з групи дисахаридів, відомий ще як “молочний цукор”. Саме завдяки лактозі при вживанні молочного виробу відчувається характерний присмак. Для її перетравлювання потрібен фермент лактаза, недостатня кількість якого викликає лактозну непереносимість. Зазвичай супроводжується:
- діареєю;
- метеоризмом (здуття живота);
- біллю в животі спазматичного характеру;
- нудотою, яка часом супроводжується блюванням.
Зазначені симптоми часто сприймаються фахівцями як дисбактеріоз. Але насправді потрібен не тільки засіб для нормалізації мікрофлори, але й правильно складений раціон. При цьому не завжди вимагається повна відмова від молочних продуктів. Як варіант, можливо почати вживати пробіотик для кишківника Ентерол®, що нормалізує травлення. Головне використовувати засіб згідно з лікарськими рекомендаціями.
Головні особливості захворювання
В залежності від того, яка кількість лактози виробляється організмом, порушення може протікати в легкій формі, середній чи важкій. Відомо, що приблизно в 5 років у дітей розвивається лактозна недостатність, яка здатна зберігатись у дорослому віці. Додатково виділяють наступні причини розвитку захворювання:
- Несприятлива спадковість, при якій у хворих відмічається мутація в гені, відповідальному за синтез лактази.
- Передчасне народження, в результаті чого незрілість травної системи супроводжується недостатнім виробленням лактази.
- Захворювання по типу целіакії, муковісцидозу, хвороби Крона, синдрому подразненого кишківника, при яких знижується рівень лактази.
Непереносимість лактози часто плутають з алергією на білок, оскільки ці захворювання мають схожі перебіги. Тільки при алергії можуть бути почервоніння та свербіж шкіри, порушення дихання, аж до анафілактичного шоку. Саме тому важливо при розвитку симптомів не ставити самостійно діагноз, а вчасно звернутись до лікаря.
Як уникнути симптомів?
В першу чергу потрібно знати їжу, в якій міститься лактоза. Це не тільки молочні продукти (молоко, масло, вершки, сметана, морозиво), а й вироби, в які додають лактозу для смаку (ковбаси, хліб, печиво, шоколад, смакові добавки тощо). Після вживання цих продуктів протягом певного часу виникають вищезгадані симптоми. Бажано повністю виключити з раціону продукти, що провокують погіршення стану, або зменшити їх вживання до мінімуму.
Додаткові поради:
- Їсти безлактозні продукти або їх замінники, які продаються з відповідною поміткою.
- Вживати молочні вироби невеликими порціями і у поєднанні з твердою їжею.
- Запитати у лікаря про ферментний препарат, який застосовують під час їжі.
При скороченні споживання молочних продуктів може виникнути проблема з кількістю кальцію в організмі. Щоб запобігти недостатності цього мікроелемента, потрібно більше вживати темної листової зелені, тваринного білку, в т.ч. риби.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.
Коментарі