§ Корисний і нереально смарагдовий чай матча: 5 захопливих фактів
Ми звикли заварювати чаї. А як щодо збивання, додавання молока й споживання цілющого чайного листа разом із напоєм? Про все це й більше з нами поділилися чайні експерти New Tea, а ми з радістю знайомимо вас із особливостями японського чаю матча.
Щоб зрозуміти, наскільки матча-чай вирізняється посеред усіх інших зіллів, варто хоч раз на нього поглянути. А дізнавшись, як він готується, скільки в ньому вітамінів і як зробити його ще смачнішим, ви ще довго не захочете купити зелений чай іншого виду. Впевнені: всього п’ятірка фактів із нашої статті вас переконає!
Факт 1. Матча – також трішки китайська
Готувати напій із листя матчі першими почали дзен-буддисти більше тисячі років тому. І лише після цього чай матча завезли до Японії, де він і здобув свою популярність. А оновлена технологія створення порошкового чаю з часом стала саме японським надбанням.
Саме тому маття – також трішечки китайський зелений чай.
Факт 2. Процес виробництва матчі має родзинку
Щоб отримати запашний смарагдовий напій, листя потрібно:
- турботливо виростити у підходящому кліматі;
- затінити чайний лист від сонячних променів за два тижні до збору;
- дбайливо зібрати вручну або за допомогою спеціальних машин;
- обережно висушити;
- перемолоти до стану порошку.
Затінок дозволяє чайному листу вивільнити амінокислоти, щоб не затягувати подальшу обробку та одночасно отримати по-справжньому цілющий зелений чай. До того ж, листя набуває природної солодкуватості, що так цінують любителі матчі.
Факт 3. Матча – вітамінна бомба
Окрім підбадьорливого ефекту чайного кофеїну, яким славиться кожен якісний зелений чай, матча може похизуватися й іншими перевагами:
- Насиченістю: в одній ложці матча міститься 289 мг рослинного білку (ось і амінокислоти, заради яких чайні кущі ховали від сонця). Тож відчуття ситості після чашки матчі виявиться не оманливим.
- Вітамінами для шкіри, молодості та судин: А, С, Е і К.
- Вітамінами для нервової системи, активізації розумової діяльності й стресостійкості: B1, B2, B6, P.
- Мінералами для кісток, правильного обміну речовин і загального здоров’я організму: цинком і магнієм, фтором і кальцієм, йодом і залізом.
Факт 4. Матча буває різною
Існує три основних різновиди матчі, які розрізняються і за смаком, і за використанням:
- Вищий сорт – церемоніальна матча: взагалі без гіркоти, надзвичайно м’яка й ніжна.
- Преміальний сорт – із незначною приємною гірчинкою, доступною вартістю та можливістю обрати колір і смак. Саме до цього виду чаю додають натуральні барвники, фруктові чи солодкі додатки, які надають матчі нового звучання, більшої користі й покращують настрій.
- Кулінарний – використовується для десертів, салатів і випічки, може мати досить виражену трав’янисту гірчинку. До цього виду чаю також нерідко додають барвники, хоча цінують, у першу чергу, за смарагдовість, яка прикрашає будь-яку страву.
Факт 5. Не настій, а напій
Кожен із нас звик до заварювання чаїв: настоювання чи коротких проливів, характерних для елітних «китайців». Із матчею все не так, адже для її приготування потрібен бамбуковий вінчик для збивання.
Швидкими рухами перемішайте чайний порошок із гарячою водою до однорідності, щоб отримати густий і поживний напій. А отже, це повноцінне зілля з корисною клітковиною, адже чайний лист вживається разом із чаєм. А якщо додати молока і приготувати матча-лате… смакота!
Якщо ви також уже не можете втриматися, і ваш наступний вибір у чайному магазині – однозначно матча, купити її можна просто зараз, замовивши зі швидкою доставкою з каталогу New Tea.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.
Коментарі