На консервацію старовинного човна треба 30 тисяч

На консервацію старовинного човна треба 30 тисяч
  1. Новина відноситься до:

Cтаровинного човна-довбанку, найбільшого, мабуть, в Україні ввечері 2 вересня вдалось видобути й транспортувати у Маневичі, де знайшлось приміщення, відповідне для його зберігання та консервації.

Про це повідомив голова громадської організації «Пам’ять Волині» Володимир Чопюк на своїй сторінці у Фейсбуку.  

«Тепер можна і потрібно робити рекламу, бо до цього надважливого моменту надмір уваги, як і паломництво до човна, могли лише нашкодити артефакту, а зламати – не відновити.  Річ бо дійсно унікальна, такої довжини човен – рідкість, а всякі зіваки-туристи і місцевий люд на ту дивину вилазили фоткатись і спричинили поглиблення тріщини збоку, яка була спочатку не така велика. Далі має бути дуже вартісний у фінансовому вимірі етап очистки і консервації. А фінансів просто немає. Можливо, це прочитає хтось із впливових чи таких, які хочуть ними бути,  кому небайдужа історія рідного краю», – йдеться у повідомленні.

Він також повідомив, що човен у хорошому стані, його довжина – 12 метрів. Вік буде встановлено пізніше. На дні човна під шаром глини, піску й намулу виявився один цікавий залізний предмет – на ньому клейма, що дуже схожі на герби князів Острозьких. Чопюк наголосив, що жодна профільна державна станова від обласної чи районної адміністрації не надала жодної допомоги.
«Навіть управління культури та обласний музей, для яких ця знахідка мала би бути головною подією року просто «відморозилися», – наголосив Володимир Чопюк.

Археолог Олексій Златогорський розповів, що на консервацію човна потрібно 30 тисяч гривень. Він наголосив, що не збирається офіційно звертатися до меценатів, аби просити грошей на консервацію.

«Виставив у Фейсбуку номер рахунку. Сюди можуть надсилати гроші люди, яким небайдужа доля знахідки», – повідомив Златогорський. 

Нагадаємо, в селі Старосілля Маневицького району знайшли старовинний човен.

 

 

 

 

 

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі