Туристи про Луцьк. 10 несподіваних фраз
«Туристи у Луцьку – нечаста птаха». Така стереотипна думка віддавна побутує серед місцевих жителів. А поміж тим, скажу вам,
то зовсім не правда.
Від жовтня минулого року авторці цих рядків поталанило проводити екскурсії для різноманіття спраглих на нові враження мандрівників. Історик за фахом, я насправді втішилася можливістю ділитися захопленням і трепетом до вже рідного Луцька із прийшлими українцями й іноземними екскурсантами.
Ба більше. Навіть уявити не могла локаційну мапу їхнього походження! Тут тобі і горді спільною великокнязівською минувшиною литовці й білоруси, виважені британці, завше готові до флірту й загравань італійці, вишукані французи… Про представництво практично всіх реґіонів України годі й казати.
Хтось із туристів-екскурсантів вбачає у Луцькові провінційну оазу тишини й затишку. Дехто звертає увагу на кількість і велич храмів, захоплюється багатокультурним набутком минулих часів. Буває, що й відверто обурюються, коли бачать ті речі, яким би не належало бути. Добре, коли гість, послухавши оповідки про місто, не соромиться сказати свою думку стосовно побаченого й почутого.
Враження ті варіюють від курйозних і веселих до неочікувано відвертих.
Низку цікавих фраз, вихоплених із загального контексту екскурсій давнім і гарним Лучеськом, нині пропоную Вашій увазі.
- Василь, 45 років, Одеса: «О, а тут ще крім замку щось є!» (локація подивування: Лютеранська кірха)
- Джеремі, 25 років, Маямі, штат Флорида, США: «Як, як річка називається? Стікс? Містика просто!» (про Стир біля Голованівського будинку).
- Олег, 40 років, Рівне: «…бо він допомагав монгольській навалі захопити замок!» (на питання чи здогадується екскурсант, чому святий Миколай є покровителем Луцька).
- Ерік, 21 рік, Сан-Етьєн, Франція: «Якщо ви думаєте, що у вас погані дороги, поїдьте до Жовкви! Там вони справді погані».
- Сесіль, 21 рік, Ліон, Франція: «Луцьк мені нагадує маленьке французьке місто… Хочу додому!» (враження від прогулянки вулицею Данила Братковського).
- Іван, 50 років, Київ: «От ви все про місто і про замок, і про євреїв… Скажіть краще, скільки в Любарта було наложниць?!» (турист, спраглий на історії про особисте життя міщан).
- Марія, Переяслав-Хмельницький, 24 роки: «А Заглушецьке передмістя так називається, бо там жили глухі лучани?».
- Ярослав, 35 років, Вінниця: «У Луцьку добре закохуватися – гарних дівчат багато + дружина вдома! Ви сьогодні ввечері що робите?».
- Ольга, 40 років, Луганськ: «На таких диваках, як він, тримається світ» (про Миколу Голованя і його будинок-дітище).
- Роберто, 40 років, Італія: «Ваше місто неочікувано здивувало своєю багатокультурністю. Караїми, євреї, литовці, поляки, вірмени, німці, чехи – і всі тут, у такому маленькому Луцьку! Бережіть пам'ять про ці народи. Це справді дуже важливо!».
Загалом Луцьк людям подобається. Інколи навіть запитують, скільки тут коштує житло. Тож, любімо своє місто. Бо не стільки туристам, а нам у ньому жити!
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.