Археологи знайшли гробницю другого короля Угорщини
Вчені вважають, що вони виявили могилу Петра I Орсеоло, другого короля Угорщини, в склепі собору Св. Петра і Павла в Печі на південному заході країни.
Ніяких рештків в гробниці виявлено не було, швидше за все тому, що вони були навмисно переміщені через сторіччя, пише The History Blog.
Команда археологів з музею Януса Панонія сподівалася визначити місцезнаходження першого собору Св. Петра і Павла, побудованого в 11 столітті. Вони виявили стіну під склепом, яка була частиною оригінальної конструкції. Поруч з нею була знайдена порожня могила. ТОскільки тільки засновників церков ховали в Угорщині 11 століття таким чином, очевидно, що це було саме таке поховання.
Рештки з могили були ретельно ексгумовані, та не потривожені наступним будівництвом виритого рову. Це вказує на те, що рештки належали комусь відомому, оскільки вони були вивезені з великою обережністю для перенесення на нове місце. Є тільки два ймовірних кандидата: цар Петро або блаженний Мавр, другий єпископ Печський. Мавр, однак, помер близько 1075 року, вже після будівництва нової церкви, тому могила майже напевно належить Петру.
Петро був сином Грімельди, молодшої сестри першого угорського короля Стефана Святого. Грімельда вийшла заміж за венеціанського дожа Оттоне Орсеоло, і Петро народився в 1011 році в Венеції. Коли в 1026 році Оттон Орсеоло був повалений, Петро вирушив до дядька в Угорщину і став полководцем його армії. Оскільки єдиний син Стефана загинув на полюванні, Петро Орсеоло успадкував угорський трон в 1038 році.
Він правив у 1038−1041 і 1044−1046 роках. Вдруге його скинуло народне повстання язичників в Угорщині. Правитель був засліплений і помер або 1046 року або десять років потому. Однак, його точно поховали в соборі Святого Петра і Павла, церкви, яку він побудував на місці пізньоримського кладовища.
Оригінальний собор Петра згорів в 1064 році. Той, що стоїть сьогодні, був побудований на його руїнах.
Археологічні розкопки відкрили також залишки римського кладовища кінця 4 століття нашої ери. Вони дозволяють зробити висновок, що християнські практики досягли цієї області Угорщини набагато раніше, ніж передбачалося.
Єпархія планує зробити археологічні пам’ятники постійною частиною церкви, а не займатися перепохованнями. Таким чином, відвідувачі склепу зможуть побачити стародавні поховання.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.