Грецька королева прибула в Одесу
Газета «Новий час» від 3 липня 1912 року в короткій замітці повідомила:
Королева еллінів Ольга Костянтинівна прибула в Одесу й звідти виїхала до Петербурга.
Ольга - внучка імператора Миколи I, дочка його сина великого князя Костянтина Миколайовича та Олександри Йосипівни.
Вінчання короля Греції Георга I з великою княжною відбулося в Санкт-Петербурзі 27 жовтня 1867 року. Шлюб зміцнив дипломатичні відносини Греції та Росії.
Георг - другий син короля Данії Крістіана IX. За народженням принц данський Крістіан-Вільгельм-Фердинанд-Адольф-Георг-Шлезвіг-Гольштейн-Зондербург-Глюксбургскій. 30 березня 1863 він вступив на грецький престол в 17-річному віці.
Їх шлюб склався на небесах. Георг полюбив Ольгу з першого дня знайомства.
У березні 1898 року на Криті виникла загроза голоду. Уряд Росії виділив значні кошти для закупівлі і доставки на острів хліба і роздачі населенню. Борошно придбали в Одесі і доставили на Крит на борту броненосця «Імператор Олександр II».
Королева Ольга
Королівське подружжя мала п'ятьох синів і двох дочок. Троє дітей - Олександра, Микола і Марія - також перебували в шлюбах з представниками дому Романових. Саме син Ольги, принц Георг, в 1891 році в Кіото врятує життя свого двоюрідного брата - цесаревича Миколи, майбутнього російського імператора.
У розпал війни з Туреччиною чоловік Ольги король Георг I став жертвою терористичного акту. Після його загибелі королева Ольга Костянтинівна жила в Росії.
Королева займалася благодійністю, заснувала в Піреї, в якому знаходилася база російського флоту, військово-морський госпіталь. Вона також відкрила медичні курси для жінок і сама відвідувала їх. З початку Першої світової війни працювала в госпіталях, допомагаючи пораненим.
Резиденція в Павловську
Загогуля - так вона підписувалася в листах до близьких.
У 1920 році, після смерті свого онука Олександра і до повторного вступу на престол сина Костянтина, виконувала обов'язки регента Греції.
Велика родина
Померла Ольга Костянтинівна в 1926 році.
Ольга Костянтинівна - бабуся герцога Единбурзького, чоловіка Єлизавети II; прабабуся королеви-консорт Іспанії Софії.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.