Гетьман Скоропадський затвердив закон про громадянство Української Держави

Джерело: Gazeta.ua

Гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про громадянство Української Держави 2 липня 1918 року.

Українським громадянам заборонялося одночасно бути підданими іншої держави. В Україні вони отримували права та обов'язки. Повинні були дбати про добробут держави.

Громадянами Української Держави визнавали російських громадян, які перебували на її території. Усі особи, народжені в Україні, мали право на громадянство. Вони повинні були подати відповідну заяву протягом року після досягнення повноліття.

Право на українське громадянство надавалося особам, народженим громадянами Української Держави у шлюбі з одним іноземцем, усиновленим іноземцем до 17 років, шляхом натуралізації в разі перебування на території України протягом трьох років і спроможністю прогодувати себе й родину.

Якщо особа приймала громадянство іншої держави, то втрачала українське.

Для отримання громадянства потрібно було прочитати "Заприсяжне обіцяння". У ньому людина обіцяла бути вірним Українській Державі, оберігати її та коритися владі.

Гетьман Української держави Павло Скоропадський узаконив самостійність Української церкви 12 листопада 1918-го. Миряни і духовенство України виступали за незалежність від Московського патріархату. Політична нестабільність у країні та агресія з боку більшовиків не давали можливості Українській церкві отримати статус національної. У середині 1917-го владика Олексій видав молитовник українською. Але майже вся православна ієрархія складалася з росіян із антиукраїнською позицією.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі