Ліки від цинги винайшов польський вчений
Польський біохімік Казимир Функ вперше використав слово "вітамін" 1 липня 1911 року та виділив з дріжджів препарат, що виліковує хворобу цинги.
Досвід лікарів і клінічні спостереження того часу відзначали існування низки специфічних захворювань пов'язаних з харчуванням. Про це свідчив також багатовікової практичного досвіду учасників тривалих подорожей. Справжнім горем для мореплавців довго була цинга; від нього гинуло моряків більше, ніж, наприклад, в боях.
Історія морських і сухопутних подорожей давала також ряд повчальних прикладів, які вказували на те, що виникнення цинги може бути попереджено, якщо в їх їжу вводити відому кількість лимонного соку або відвару хвої. Експериментальні обгрунтування стали можливі завдяки дослідженням російського вченого Миколи Луніна.
Польський вчений Казимир Функ основні праці присвячував проблемам біохімії харчування, вітамінології, хімії гормонів. У 1912 виділив з дріжджів препарат, що виліковує хворобу цинги, і ввів у наукове вживання термін "вітаміни". Досліджуючи цингу, пелагру, рахіт та інші хвороби, обумовлені дефіцитом вітамінів, запропонував для їх позначення термін "авітамінози".
Був одним з піонерів в області дослідження гормонів. Зараз відомо близько 30 вітамінів і вітаміноподібних речовин, вивчена їхня структура, біологічна активність і здійснений синтез
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.