Як саксофон розорив винахідника
Бельгійський музичний майстер 32-річний Адольф Сакс 23 червня 1846 року отримав патент на "систему духових інструментів, що називаються саксофонами", до якої входило вісім різновидів цього саксофона.
Майстер в Парижі відкрив фабрику духових інструментів, з латуні створив створив стовбур інструмента з муншдуком. Звук видобувався за допомогою клапанів. Саксофон ввели до складу європейських військових оркестрів .
Саксофон був вперше продемонстрований Адольфом Саксом на виставці в Брюселі. Початково автор називав свій винахід "мундштучним офіклеїдом" — Сакс намагався усунути інтонаційні розбіжності між дерев'яними і мідними інструментами духових оркестрів.
Нововведення Сакса полягало головним чином у заміні чашоподібного мундштука одинарною тростиною, а також у вдосконаленні системи клапанів за принципом німецького флейтиста Теобальда Бема.
Наприкінці XIX ст. в США зародився новий музичний стиль – джаз, і саксофон майже відразу став одним із головних його інструментів. Сакс не тільки удосконалював вже відомі духові інструменти, але й зайнявся конструюванням нових інструментів роте Адольфа Сакса постійно переслідували недобросовісні конкуренти, які звинувачували Сакса у плагіаті. Постійні судові витрати розорили Сакса, його фірма з виробництва музичних інструментів збанкрутувала.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.