130 років тому запровадили пенсію
Сучасну організовану пенсійну систему створили в Німеччині в кінці XIX ст. Саме тоді 22 червня 1889 року канцлер Німецької імперії Отто фон Бісмарк першим ввів поняття "пенсія". Тоді ж переконав рейхстаг прийняти закон "про пенсійне забезпечення у зв'язку з віком або втратою дієздатності". Отримувати пенсію мали право люди, які досягли 70-річного віку.
Канцлер ввів солідарну систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Характерна риса німецького напряму полягала у тому, що соціальне страхування було обов'язковим та базувалося на внесках. І роботодавці, і робітники мали вносити кошти на його фінансування. Таким чином, право на пенсію надавалося людині, яка добросовісно виплачувала всі внески.
Нововведення не завдавало шкоди державній економіці. Пенсіонерам виплачували всього по 152 марки на рік. Тоді середня річна зарплата складала 1083 марки. Також, люди які працювали у будь-якій промисловості, майже не доживали до 70. Тому у народі пенсію Бісмарка прозвали "пенсією покійників".
Однією з причин введення пенсії вважають необхідність підвищення лояльності робітничого класу до німецького уряду. Після відставки Бісмарка та у результаті тиску профспілок пенсійний вік в Німецькій імперії знизили до 65.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.