Біля пірамід Хеопса знайшли стародавнє кладовище

Джерело: Новое время

Єгипетські археологи, що працюють на південний схід від пірамід Гізи, виявили частину кладовища, вік якого становить як мінімум 4500 років. 

На кладовищі було виявлено кілька гробниць і поховань, причому одна з найстаріших гробниць містила останки двох осіб в саркофагах.

Археологи вже вивчили написи на обох саркофагах. Аналіз артефактів гробниці і ієрогліфічних написів показав, що двоє чоловіків жили майже 4500 років тому, за часів П'ятої династії, незабаром після будівництва пірамід Гізи.

В одній з гробниць похований хтось на ім'я Бенуа-Ка - жрець богині закону Маат, суддя і володар загадкового титулу "очищувач царів Хафра, Усеркафа і Ніусерра". У другій гробниці знаходяться рештки якогось Нуї - "володаря великих земель", "наглядача за новими поселеннями" і "очищувача царя Хафра".

Аналіз написів і назв триває. Незважаючи на те, що і Нуї, і Бенуа-Ка були з числа вищої єгипетської знаті, в історичних документах ці імена невідомі.

Також в гробниці знайшли вапнякову статую, яка може з рівною імовірністю відображати як Бехнуі-Ка, так і Нуї. Крім неї, там зберігалися кам'яні гравюри і дерев'яні маски. За словами археологів, некрополь використовували повторно приблизно 2,6 тисячі років тому. Вони відзначають, що практика повторного використання гробниць не рідкість для Стародавнього Єгипту.

"Нещодавно виявлене кладовище розташоване поруч із цвинтарем, в якому знаходилися поховання людей, котрі спорудили Піраміди в Гізі", - сказав у своїй заяві Захі Хавасс, колишній міністр старожитностей Єгипту. Єгипетська археологічна група на чолі з Мостафою Вазирі, Генеральним секретарем Вищої ради старожитностей, продовжує дослідження.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі