Як дві країни сім років будували євротунель
Третій за довжиною залізничний тунель у світі під Ла-Маншем - Євротунель офіційно запрацював 7 травня 1994 року. З часів останнього льодовикового періоду стало знову можливим перейти сушею з континентальної Європи в Великобританію.
Після Другої світової війни - в 1973 році, схвалено проект французьким і англійським парламентами, за яким мало бути прорито два головних тунелі і один службовий між ними. Кожні 375 метрів будівельники прокладали проходи, щоб з'єднати головні тунелі зі службовим. Кожні 6-8 кілометрів між основними тунелями будувались транспортні переходи.
13 тисяч робітників та інженерів за сім років зустрілись з різних кінців тунелю. Всього британською стороною було збудовано 84 км тунелю, а французькою - 69 км. Тунель урочисто відкрили королева Великобританії Єлизавета II і президент Франції Франсуа Міттеран. Будівництво Євротунелю, а також супутньої інфраструктури, обійшлось у 16 мільярдів доларів і лише в 2008 році він вперше став прибутковим.
Євротунель складається з трьох тунелів - двох основних, які мають рейковий шлях для поїздів і одного невеликого службового для аварійної евакуації людей. Завдяки швидкісним поїздам, які розвивають швидкість до 300 км/год, з Парижа в Лондон можна дістатися за 2 години 15 хвилин.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.