Показали колоритні місця Львова кінця ХІХ ст

Джерело: Gazeta.ua

Діяльність львівських фотографів наприкінці ХІХ ст залишила яскраві образи Львова.

Пропонуємо вам поглянути на образи старого міста лева у роботах одного з львівських фотомитців – Кароля Блейма.

Курган Люблінської унії. Замкова гора у Львові перетворилась на своєрідне місце прогулянок багатьох львів'ян після 1845 року, коли там збудували ресторан та влаштовали декоративний грот з криницею та левами. У жовтні 1851 року Високий замок відвідав імператор Франц Йосиф, після чого гора отримала назву на його честь.

Пелчинський став і Цитадель у 1893 році. Став був розташований на сучасній вулиці Вітовського. З 1820 року його почали використовувати як військовий басейн та школу плавання. Над ставом височіла Цитадель – комплекс фортифікацій споруджених у середині ХІХ ст.

Казарми Фердінанда. Споруда на сучасній вулиці Городоцькій, 40. У 1841-1845 рр. споруджені як будинок для казарм артилерії імені імператора Фердінанда. Від квітня 1845 р. тут розміщували піхотні частини.

Ріг вулиць Листопадового Чину і площі Св. Юра. На фото зафіксовано будинок видатного львівського живописця Яна Стики, який спорудили за проектом архітектора Юліана Захаревича у 1889 році.

Початок сучасної вул. Личаківської. Ліворуч розташована не збережена споруда пожежної команди, споруджена у 1884 році і зруйнована близько 1930 року (зараз на її місці реконструйовані у радянський час укріплення монастиря бернардинів). Праворуч споруджена у 1805 році так звана кам'яниця Піллерів.

Склад паркетів. Невелике промислове підприємство на сучасній вулиці Жовківській. Представництво лісопилки графині Кароліни Маєр у Кам'янці Струміловій (сучасна Кам'янка-Бузька), яке займалося виготовленням дерев'яного паркету.

Панянський став. Фото близько 1893 року. Він був розташований між сучасними вулицями Вітовського та Зарицьких. Тут знаходилась купальня та човни, а взимку можна було покататись на ковзанах.

Домініканська гімназія. Німецька гімназія була утворена у 1818 році, вона містилась в кам'яниці на сучасній вулиці Підвальній. Сьогодні це львівська школа №8.

Львівська вілла кінця ХІХ ст. Одна зі споруд на вулиці Листопадового Чину. На сьогодні, ця споруда, яка була відома як вілла Адамських – не існує.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі