У першому науковому журналі писали про дивні плями на Юпітері

Джерело: Gazeta.ua

Лондонське королівське товариство 6 березня 1665 року видало перший у світі журнал, присвячений виключно науці — "Philosophical Transactions of the Royal Society". 

Журнал виходить до сьогодні без перерв. Це робить його найстарішим періодичним науковим журналом в світі. Слово "філософський" в назві означає натурфілософію, якою в той час називали природничі науки.

Лондонське королівське товариство - приватна організація, незалежна від урядових наукових установ. Відіграє важливу роль в організації й розвитку наукових досліджень Великої Британії і діє як дорадчий орган при вирішенні основних питань наукової політики. Королівське товариство нагороджує вчених за визначні наукові досягнення медалями, преміями та призами.

Перший випуск під редакцією Генрі Одельбурга містив такі статті: опис удосконалення оптичного скла, перша доповідь про велику червону пляму на Юпітері, прогнозування руху останньої комети та інші. Повідомляючи про поточну та часто незакінчену наукову роботу, про яку не було повідомлено, журнал мав функцію як служба наукових новин.

Ілюстрації були важливим аспектом наукової періодики з кінця XVII століття. Гравюри (нарізані на металеві пластини) використовувалися для детальних ілюстрацій і були додатком до паперової версії. Журнал видають і досі у сучасному форматі. Усі статті починаючи з 1911 року оцифровані і викладені в мережу у загальний доступ.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі