Кілька тижнів тому закінчився збір підписів щодо створення в Луцьку тролейбуса-музею на базі електромашини з бортовим 62 випущеної у 1978 році, який кілька років знаходиться в депо в неробочому стані. Унікальність цього тролейбуса полягає у тому, що це один з найстаріших представників марки «ЗиУ» у світі та є найстарішим лінійним тролейбусом у місті, найперший тролейбус «ЗиУ» в Луцьку (до цього поступали «Шкоди-9Тр» та «Київ-6»), першовідкривач багатьох маршрутів.
В салоні планувалося розмістити інформаційні матеріали щодо розвитку електротранспорту в місті, використовувати для екскурсійних поїздок та експлуатації на незавантажених маршрутах. Керівництво «Луцького підприємства електротранспорту» раніше також позитивно схвалювало цю ідею. Петиція назбирала понад 300 голів, багатьом лучанам та шанувальникам електротранспорту з інших міст сподобалась ідея порятунку старенького тролейбуса, знайшлися спонсори, які готові профінансувати до 50% відновлювальних робіт.
Проте було отримано відповідь, що відновлення даного тролейбуса є економічно недоцільним (хоча рік тому на 5 років молодший тролейбус пройшов капітальний ремонт), тролейбус підлягає списанню, місто очікує оновлення рухомого складу. Найближчим часом унікальний тролейбус планують списати та утилізувати. Подібний ремонт ця машина проходила в депо у 2002 році (фото додається), а капітально-відновлювальні ремонти тролейбусів цієї моделі в депо проводяться вже понад 20 років, запчастини є взаємозамінними з іншими тролейбусами та досі виготовляються. У разі недостатньої кількості працівників в депо – можна залучити спеціалістів з автозаводу, які вже неодноразово ремонтували луцькі тролейбуси. Над оздобленням салону зголосилися працювати волонтери.
Музеї громадського транспорту є дуже популярними в Європі, навіть луцький тролейбус «ЗиУ-682В» бортовий №115 в 2015 році поповнив такий музей в м. Гдиня (Польща). В Україні відреставрували ретро-тролейбуси у Чернівцях, Вінниці та Херсоні, в Житомирі масово відновлюють старі «ЗиУ», в Рівному бережуть свій перший тролейбус, електротранспортні музеї працюють в Києві та Одесі, в багатьох містах існують ретро-трамваї. З огляду на великий туристичний потенціал нашого міста та розгалужену мережу тролейбусних ліній можна зробити захоплюючі екскурсійні маршрути на цьому тролейбусі. Окрім цього вартість нового тролейбуса у 20 разів вища від вартості проведення капітально-відновлювального ремонту, а враховуючи спонсорську допомогу, місто зможе отримати додаткову одиницю рухомого складу, якого катастрофічно не вистачає.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.