В Північній Америці знайшли найстарішу тату-машинку

Джерело: УНІАН

Археологи з Університету штату Вашингтон у західній частині Північної Америки виявили найстаріший артефакт, пов'язаний з татуюваннями.

Невеликий інструмент з ручкою з гілки чагарнику і голкою від кактуса був виготовлений близько двох тисяч років тому представниками індійської культури анасазі, також відомими як предки Пуебло.

Антрополог Ендрю Гіллрет-Браун випадково натрапив на інструмент розміром з ручку, коли проводив інвентаризацію археологічних матеріалів, які зберігалися на складі понад 40 років.

Найбільш ранні знахідки тату-машинок датувалися між 1100 і 1280 роком нашої ери. Тому, коли Гіллрет-Браун натрапив на дуже схоже знаряддя, вік якого на тисячу років перевищував попередні експонати, він зрозумів, що знайшов щось особливе.

Інструмент складається з майже дев'ятисантиметрової дерев'яної ручки, зробленої з гілки чагарнику Rhus trilobata, з'єднаної листям юки з двома паралельними шипами кактуса, пофарбованими в чорний колір на їх кінчиках. Саме залишки татуйованих пігментів на кінчику зацікавили вченого, який швидко встановив, що знахідкою є інструмент для нанесення таких малюнків.

Гіллрет-Браун проаналізував наконечник за допомогою скануючого електронного мікроскопа, рентгенівської флуоресценції і енергодисперсійної рентгенівської спектроскопії. Крім того, він зробив кілька тестових татуювань на шкірі свині, використовуючи точну копію своєї знахідки. Також, вивчивши кристалічну структуру пігменту, дослідник визначив, що в ньому, за всіма ознаками, міститься вуглець - загальний елемент при розписі тіла і татуювання.

Зі слів вченого, відкриття має велике значення для розуміння відносин між стародавніми людьми і того, як вони виділялися серед інших в той час, коли щільність населення на Південному Заході збільшувалася.

Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі