101 рік тому тризуб офіційно став гербом
Тризуб офіційно став гербом Української Народної Республіки 25 лютого 1918 року.
Геральдисти пропонували розмістити на гербі козака з мушкетом, або Архистратига Михаїла. Він був зображений на гербі Київщини. Розглядали можливість розмістити на гербі літери "У" чи "УNР". Голова Центральної ради Михайло Грушевський хотів зобразити золотий плуг, а навколо нього державні знаки старої України — тризуб Володимира, святого Юрія з галицько-волинським левом на щиті, козака Війська Запорозького, київський самостріл та львівського лева. Вінчати гербовий щит мусив голуб з гілкою оливи, як вісник національного замирення і спокою.
Пропонували розмістити на гербі 32 зірки за кількістю земель у складі УНР чи 7 за кількістю літер у слові "Україна".
Серед галицьких українців було популярне зображення лева. Вони пропонували зобразити архангела Михаїла зі щитом із галицьким левом. Це мало символізувати єдність надніпрянських та галицьких українців.
Тризуб набув популярності після виходу першої валюти УНР у 1917 році. На банкноті у 100 карбованців художник Георгій Нарбут зобразив тризуб із хрестом.
25 лютого 1918 року в Коростені на Житомирщині Українська Центральна Рада прийняла тризуб за герб УНР.
"Гербом Української Народної Республіки приймається знак Київської Держави часів Володимира Святого", - йшлося в законі.
Малюнки герба, виконані Василем Кричевським, Михайло Грушевський приніс на засідання Малої Ради 22 березня 1918-го.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.