День пам'яті блаженної Ксенії Петербурзької: історія та традиції свята

Джерело: znaj.ua

Історія свята

Свята Ксенія дуже рано овдовіла, і чоловік її помер дуже швидко, не встигнувши покаятися. Це дуже вразило її, тому що вона була побожною жінкою. Ксенія вирішила все життя вимолювати пробачення за нього в Бога. Поховавши чоловіка, жінка спочатку роздала все майно, одяглася в одяг чоловіка і стала юродивою. Минув час, і вона отримала дар від Господа зцілювати, направляти і передрікати. У 1988 році Ксенію зарахували до лику святих.

 

Традиції свята

На Русі в різних місцях клімат відрізнявся, тому у кожної місцевості був свій день, що означає половину зими, тому їх так багато. На Півночі таким днем було саме 6 лютого. А ще одна назва дня – Аксинія Півзимниця. Назва означала, що повинна була залишитись тільки половина запасів їжі. Навіть були приказки: «Півзимниця навпіл, та не рівно ділить зиму — до весни мужику важче»; «Півзапаса у засіку: половина старого хліба з'їдена, половина строку залишилося до нового врожаю»; «Озиме зерно пролежало половину до сходу». 

 

Також пращури помітили багато економічних прикмет, вивчаючи ціни на хліб. Якщо зерно стало дешевше, то цього року буде добрий врожай, а якщо ціна саме в цей день низька, то вона не зросте до наступного врожаю.

Також ворожили по короваю – його зважували спочатку ввечері, а потім вранці. Якщо вага ставала менше, то і ціна знизиться, і навпаки. У південних частинах брали житній хліб і дивилися на нього вранці, якщо здається, що його стало більше, то влітку буде хороший врожай.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі