Християнство в Японії: вірних страчували і розпинали
В японському місті Нагасакі 5 лютого 1597 року влада стратила 26 католиків.Так розпочалися масові репресії проти християн у Японії.
Першими християнство в Японію принесли португальці. Потім єзуїт Франциск Ксаверія з Товариства Ісуса й інші католицькі ордени наприкінці XVI століття запровадили в Японії християнство. Японські правителі й аристократія спочатку лояльно ставилися до нової релігії. На острові Хонсю в місті Ямагуті було побудовано першу церкву. Спільнота нараховувала вже понад 555 людей. Перед 1581 роком в Японії було вже понад 150000 місцевих католиків і 200 церков.
У 1582 році до влади прийшов Хідзьосі Тойотомі. Він прийняв рішення про заборону місіонерської діяльності на підвладних йому територіях. Офіційними обвинуваченнями проти християн були вживання до їжі м'яса буйволів і конини, небажання брати участь у церемоніях синтоїстського культу й утиски буддійського духовенства.
Хідзьосі наказує заборонити сповідування християнства у країні. 6 іспанських францисканців, 3 португальських єзуїтів і 17 японських католиків було того ж дня схоплено у столиці. Їх по-звірячому катували і в Нагасакі розіп'яли на хрестах. Усього - 26 католиків. Проте після страти місцеві християни підібрали їхній одяг, зібрали кров і почали вшановувати цих людей як святих. Згодом з'явилися свідчення про чудеса, які мученики чинили за земного життя.
Смерть 26 мучеників із Нагасакі була тільки початком. Християнство укорінилося в багатьох шляхетних родах, тож винищити його було не так просто. Кілька століть християнство існувало в Японії у формі підпільних спільнот, і лише в епоху Мейдзи (1868–1912) отримало легальний статус. 26 мучеників із Нагасакі канонізував 1862 року Папа Пій IX.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.