У Китаї створять аналог Національної музичної академії України

Джерело: Укрінформ

Національна музична академія України імені П.І. Чайковского візьме участь в створенні музичного вишу в китайському місті Хеншуй, що у провінції Хебей.

Про це на брифінгу в Укрінформі за підсумками візиту делегації Національної музичної академії ім Чайковського в Китай розповів нещодавно обраний ректор вишу Максим Тимошенко.

“Ми підписали угоду про співробітництво з одним із найстаріших університетів Китаю у місті Хеншуй. На півночі Китаю немає жодної консерваторії, жодного музичного вишу, ми домовилися про створення Міжнародної Хеншуйської академії музики та мистецтва разом з університетом Хеншуй, урядом, з урядовою компанією “Економічна зона Хеншуй”. Це вперше, коли виш з Європи бере участь в такому партнерстві. Буде дуже цікава програма, ми будемо наповнювати ії своїми викладачами, до 30% наших викладачів можуть працювати в цій академії”, - розповів Максим Тимошенко.

Він повідомив, що для академії збудують окрему будівлю і вона буде копією будівлі Національної музичної академії в Києві. За його словами, в музичній академії Хеншуй зможуть навчатися близько 10 тисяч студентів. Будівництво триватиме два роки.

“Це буде перша в Північному Китаї музична академія. Це серйозна подія, на якій, думаю, будуть присутні два президенти. Також ми – університет і академія – будемо видавати диплом бакалавра, а студенти зможуть приїжджати до України на навчання у магістратурі. Ми пишаємося тим, що ми перший виш з України і, фактично, з Європи, який бере участь у такому партнерстві”, – сказав Тимошенко.

Він повідомив, що керівництво провінції Хебей, керівництво міста Хеншуй та університет Хеншуй також відвідає Україну. За словами Тимошенка, китайська сторона надасть і матеріальну підтримку Національній музичній академії імені Чайковського.

Як відзначив на брифінгу перший секретар Посольства КНР і начальник відділу з питань освіти Ван Дацзюн, Національна музична академія ім. Чайковського є провідним вишем в Україні, який надає музичну освіту, і надалі китайська сторона буде сприяти співробітництву між українським і китайськими вишами.

“Ми відповідно оцінюємо провідну музичну академію в Україні, і тому хочемо, щоб візит нового ректора Максима Тимошенка приніс результат. Ми обов'язково сприятимемо пошуку достойного партнера для Національної музичної академії, щоб розширити співробітництво з підготовки музичних кадрів ”, – сказав Ван Дацзюн.


Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.

Коментарі