У 1913 році у США дозволили відправляли дітей поштою
1 січня 1913 року Поштова служба Сполучених штатів запустила послугу відправки посилок вагою до 50 кг, яка несподівано відкрила американцям доступ до всіх видів товарів.
Таке нововведення дозволило Державній поштовій службі конкурувати з приватними посильними, а деяким підприємливим батькам економити на купівлі залізничних квитків.
Всього через кілька тижнів Джессі і Матильда Біглі з Огайо відправили 8-місячного сина Джеймса поштою бабусі. Дитина важила 5 кг, і його «доставка» обійшлася батькам в 15 центів. Батьки Джеймса були дбайливими і застрахували сина на 50 доларів. Більшість американців, які користувалися цією послугою, дітей не страхували.
У сільській місцевості батьки відправляли дітей бабусям і дідусям в поштовій сумці, а ті потім повертали їх тим же способом. Історики наполягають на версії, що люди в селах настільки довіряли листоношам, які майже щодня з'являлися в їхньому будинку, що зовсім не боялися відправляти з ними дітей.
Найгучніший випадок поштової пересилки дитини стався 19 лютого 1914 року, коли батьки відправили чотирирічну Шарлотту Мей Пірсторф з Гранджвілла, штат Айдахо, в будинок її бабусі і дідусі в 73 милях звідти. Ця історія стала настільки легендарної, що її, навіть, перетворили в дитячу книжку Mailing May ( «Мей, яку надсилають поштою»).
У 1914 році головний листоноша США заявив, що дітей більше не можна відправляти поштою. Заява надрукували газети Washington Post і Тhe New York Times, але всерйоз його слова ніхто не сприйняв. Тільки через 6 років, 13 червня 1920 року, Поштова служба офіційно вказала, що відправка дітей посилками заборонена, і тоді батькам довелося самим відносити і відвозити дітей до родичів.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.