«Як народжувався рушник»: у луцькому музеї обробляли льон
22 листопад 2018 року в експозиції відділу давньої історії Волинського краєзнавчого музею відбувся етнографічний інтерактивний захід під назвою «Як народжувався рушник». Його учасниками стали учні 5 класу Луцької загальноосвітньої школи №17.
Для гостей музею працівниками відділу етнографії та народних промислів була підготовлена міні-виставка, на якій показано знаряддя для обробки льону та прядіння нитки. Ведуча заходу, молодший науковий співробітник Оксана Моренчук, представила експонати виставки та розповіла про основні етапи створення лляного рушника від моменту вирощування льону до декорування уже готового полотна. Присутні дізнались про значення та принципи дії різноманітних пристроїв для обробки рослинних волокон та прядіння. Із захопленням школярі слухали про прототип сучасної праски – викачування рушників за допомогою рубля і качалки, а також особливості праски «на жар».
Ведуча представила гостям міні-виставку декоративних рушників з фондової колекції Волинського краєзнавчого музею: розповіла про різноманітні техніки ткання, способи орнаментування рушників та найбільш поширені для краю орнаментальні мотиви.
Друга частина заходу відбувалась у інтерактивній формі, школярі із цікавістю долучились до обробітку льону: вибивали достиглі коробочки з насінням прачем, вичісували волокно за допомогою щітки з металевими цвяхами, усі охочі спробували прясти нитку на веретено, намотувати готові лляні нитки з веретена на мотовило, викачувати лляного рушника рублем.
Дівчата та хлопці працювали у командах, виконували різноманітні поставлені завдання на уважність, швидкість та винахідливість.
Зауважимо, що використані у практичній частині заходу знаряддя обробітку льону та ткацьке начиння не належить до фондових предметів.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.