Винахід українського школяра виборов бронзу у Стамбулі
15-річний Артем Агванян створив пристрій для вимірювання якості повітря. Хлопець навчається в 10 класі Маріупольського технічного ліцею. За свій винахід отримав бронзову медаль на Міжнародному конкурсі наукових проектів у турецькому Стамбулі.
"Моє місто має найбільш забруднене повітря в усій Україні. З вікон мого будинку видно металургійні комбінати. Вони димлять, викидають дим і червоний пил. Саме тому городянам потрібно орієнтуватися в якості повітря навколо. Так виникла ідея створити систему моніторингу забрудненості повітря. Прилад може самостійно вимірювати та аналізувати якість повітря біля будинку чи на власному робочому місці", - розповідає винахідник.
Собівартість пристрою 290 грн. Його школяр зробив із підручних матеріалів. Працював над винаходом півроку.
"Назвав пристрій Breathum. Це вигадане слово, яке має корінь breathe та означає дихати. Дати людям можливість дихати чистим повітрям - мета мого проекту", - додає Артем.
Breathum реагує на летючі органічні сполуки. Вони шкідливі для людського організму. Апарат точково аналізує стан повітря.
"Пристрій поміщається на долоні. Складається з 2 мікроконтролерів і дитячого конструктора. Вони продаються у магазинах. До макетної плати написав програмний код. Плату під'єднав до акумулятора та Wi-Fi. Створив спеціальний сайт. На нього у вигляді графіків виводяться дані з датчиків. Усю інформацію також можна дивитися в інтернет-додатку. На графіках є різні поділки: безбарвна — безпечна, жовта — у повітрі є небезпечні домішки, червона — гранично допустимі концентрації сполук у повітрі перевищені", - розказує хлопець.
Зараз пристрій школяра прототип. У майбутньому планує виготовити корпус на 3D-принтері.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.