У Луцьку презентували монографію про ікону Богородиці
Сьогодні у Музеї волинської ікони відбулася презентація унікальної монографії доктора історичних наук, завідувача відділу історії середніх віків Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України Володимира Александровича «Холмська ікона Богородиці з Емануїлом». Наукове дослідження присвячене одному з найвизначніших відкриттів українських земель – іконі Богородиці з Емануїлом із собору Різдва Богородиці в Холмі, яка зберігається саме у Музеї волинської ікони нашого міста.
У презентації взяли участь секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, представники духовенства та науковці.
Вітаючи учасників зібрання, секретар міської ради Григорій Пустовіт подякував автору книги Володимиру Александровичу за те, що саме такими працями наше місто збагатшується духовно. “ Я з таким задоволенням ще раз подивився на ікону Холмської Богородиці і зрозумів, що ми ще не все знаємо про цю ікону. Тому дуже добре, що є люди, які привертають увагу до сакрального мистецтва. Ми не завжди відчуваємо те, чим ми багаті, а ви даєте шанс людям познайомитися з нашою історією, тому треба вміти цінити те, що ми маємо. А ця книга ще раз приверне увагу до унікальної ікони, до Музею волинської ікони і до нашого міста”,- наголосив виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт.
У своїй монографії Володимир Александрович докладно аналізує Холмську ікону у контексті еволюції візантійської богородичної іконографії у зіставленні з широким колом зразків релігійної мистецької культури Візантії та малярства Італії. До слова, таких ікон князівської доби на Волині збереглося лише три, одна з них - ікона Холмської Богородиці. Книга є авторською реконструкцією походження ікони. Видання складається із вступної частини та чотирьох розділів. Книга містить 142 сторінки та 128 високоякісних ілюстрацій. Розробником макету та мистецького оформлення видання є Федір Лукавий.
До слова, книга допоможе краще пізнати сакральну спадщину нашого народу. І як зазначив автор монографії Володимир Александрович, оскільки, керівництво Луцької міської ради піклується про збереження духовних пам’яток, то Луцьк може стати другим містом, де буде започаткована історія сакрального мистецтва.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.