На Рівненщині археологи виявили сенсаційну знахідку
В урочищі Бармацьке, що неподалік Рівного, археологи України та Німеччини виявили стоянку періоду палеоліту
«Знаходимо наконечники для метальної, дистанційної зброї, якими тодішні мисливці полювали на тварин, переважно на північних оленів… Основні ж знахідки – крем’яні знаряддя праці та відходи від їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще – прикраси, вони переважно нашивалися на одяг, виготовляли їх із мушель, викопних молюсків, які знаходимо у місцевих пісках», – розповів директор Інституту археології Національної академії наук України Віктор Чубай.
Як припускає вчений, вік цієї стоянки — майже 15 тисяч років.
«Основні ж знахідки – крем’яні знаряддя праці та відходи від їх виробництва, кістки тварин, на яких тоді полювали. А ще – прикраси, вони переважно нашивалися на одяг, виготовляли їх із мушель, викопних молюсків, які знаходимо у місцевих пісках».
Розкопки тут триватимуть до кінця серпня, а досліджувати навколишню територію будуть майже два роки.
Наукова експедиція має назву «Верхній палеоліт Волино-Люблінської височини» і роботи паралельно тривають у Польщі. У групі археологів працюють троє німецьких дослідників та фахівці Інституту археології. Проект фінансує Фонд наукових досліджень Німеччини та Національна Академія наук України.
Знайдені артефакти спочатку вивчатимуть в Інституті археології НАН України, а згодом вони стануть експонатами Рівненського краєзнавчого музею.
Саме ж Бармаківське заповідне урочище, де ведуться археологічні розкопки, отримало заповідний статус задля збереження тут рідкісних рослин степового походження та комах. Окрім того, в урочищі росте дуже багато різних лікарських рослин.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.