У Ковелі хочуть створити меморіальний комплекс на місці розстрілу військовополонених
У Ковелі хочуть створити меморіальний комплекс на місці розстрілу та поховань близько 20 тисяч ковельчан та військовополонених. Але перш за все на місці поховання необхідно провести ґрунтовні археологічні дослідження.
Волинська ОДА відповіла на колективний запит депутатів обласної ради Олександра Омельчука, Людмили Тимощук та Володимира Кучера щодо створення тимчасової контрольної депутатської комісії, інформує Волинська обласна рада. Комісія вивчатиме питання про створення меморіального комплексу на місці розстрілу та поховань близько 20 тисяч ковельчан та військовополонених.
«Питання щодо облаштування території нововиявленого поховання в с.Вербка Дубівської ОТГ Ковельського району слухалося на засіданні обласної комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій 18 квітня 2017 року за участі секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв воєн та політичних репресій С. Шеремети», - йдеться у відповіді на депутатський запит за підписом голови ОДА Олександра Савченка.
Було прийнято рішення взяти під охорону територію, де знайдено людські останки. Після обстеження з ініціативи Релігійної громади прогресивного іудаїзму та їхнім коштом кар’єр було засипано.
Станом на червень 2018 року дослідники не дійшли до одностайної думки що це за похованн: місце загибелі польських легіонерів періоду Першої світової війни, радянських воїнів під час бою у Другій світовій війні чи поховання розстріляних в’язнів концтабору «Шталаг-301» (військовополонені та євреї).
Також наразі не визначені межі поховання. Важливо, що через дорогу від кар’єру, де знайдені людські останки розміщується: польське кладовище; військове австрійське кладовище часів Першої світової війни (зруйноване нелегальними копачами; дещо далі – діюче кладовище села Вербка.
Як йдеться у відповіді Олександра Савченка, перш за все необхідно провести ґрунтовні археологічні дослідження, із залученням кваліфікованих фахівців. Наразі усі необхідні дозволи для проведення таких робіт має комунальне підприємство Львівської обласної ради «Доля». І тільки після того визначитись, робити ексгумацію та перезахоронення або ж створювати меморіальний комплекс без підняття людських останків.
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.