Як художник без медичної освіти розробив вакцину від сказу
Французький мікробіолог Луї Пастер 6 липня 1885 року провів першу успішну вакцинацію людини від сказу. Він врятував життя 9-літньому Жозефу Мейстеру, якого вкусив скажений пес
Луї Пастер (1822-1895) все життя займався біологією і лікував людей, не отримавши ні медичної, ні біологічної освіти. Пастер займався живописом. У 1885 році Луї Пастером була розроблена вакцина від сказу - захворювання, яке в 100% випадків закінчується смертю хворого. Існує легенда, що в дитинстві майбутній вчений побачив людину, вкушену скаженим вовком. Тоді захотів винайти від цього ліки.
Коли Пастер таки створив вакцину, він довго не наважувався перевірити ефективність антирабічної вакцини на людях. Зрештою, він вирішив перевірити дію щеплення на собі. Але допоміг випадок: до нього привезли хлопчика, покусаного скаженою собакою. У будь-якому випадку дитина б померла, тому Пастер увів протиправцеву сироватку дитині. Після 14 ін'єкцій хлопчик одужав.
Пастеру і його послідовникам довелося вести боротьбу за визнання нового способу попередження інфекційних хвороб. Його досліди піддавали сумнівам і критикували за наукові погляди. Пастер створив світову наукову школу мікробіологів, багато хто з його учнів згодом стали видатними вченими. Їм належить 8 Нобелівських премій. Саме Пастер заклав один з наріжних принципів наукового дослідження, доказовість, сказавши знамените "ніколи не довіряйте тому, що не підтверджене експериментами".
Підпишіться на «Хроніки Любарта» у Facebook та Вконтакті.